Príbeh z ulice - úryvok III.

Autor: Ľuboš Zahradníček | 7.4.2012 o 17:30 | (upravené 7.4.2012 o 17:44) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  186x

Úryvok z novely Príbeh z ulice. Príbeh nemá nič spoločné s rovnomennou divadelnou hrou.

 

Vedel som, že decká u nás na sídlisku občas také veci skúšali (samozrejme, že málokto si z toho robil záznam ... vlastne neviem o nikom). Zvedavosť a chtíč je sviňa. Mladší sa to naučil od staršieho alebo kamarát to naučil kamaráta. Ale nešírilo sa to vo veľkom, väčšinou bola dôležitá maximálna dôvera – je to citlivá vec, ľahko sa mohli takto stať terčom posmechu. Každý sa pochopiteľne bál. Dokonca raz riešila polícia nejakého týpka, ktorý nahovoril akýchsi chalanov k sebe do kancelárie. Nebolo to raz, trvalo to dosť dlho a robieval si z toho záznamy. Vraj to predával. Deckám za to platil a platil im aj za to, že budú držať ústa.

Nepoznal som ich, len sa to hovorilo. Vraj si takto jednoducho a celkom dosť zarobili.

A teraz som jeden z nich. Toto má byť tá cena za domov, ktorý mi Uli ponúkal pred pár dňami? pomyslel som si, keď som sa na nich díval a oni nechápali, prečo je môj pohľad tak divný. A možno chápali. Každý sa na začiatku s tým musí nejako vyrovnať.

Postupne mi dochádzalo do akej pasce som sa vlastne dostal. Chatku zamykajú, netuším kde som – mohol by som byť pár sto metrov od dediny, ale možno kdesi ďaleko za hranicami. Rovnako tak môže byť najbližšia dedina kilometre vzdialená. A ktorým smerom?

Nikto o nás  nevie (aspoň si to myslím). Navyše okolo chaty je postavený kamenný múr vysoký takmer dva metre na ktorého vrchu je ostnatý drôt. Jediný prístup je cez mohutnú kovovú bránu od ktorej samozrejme nikto z nás nemá kľúč.

Nejaký počítač s internetom alebo telefón – môžem o tom akurát snívať.

Dostať sa z tadeto bude utópia!

Podobne ako prichádzal pomalý, plýživý strach, keď na mňa doliehala všetka tá ťarcha z našej bezvýchodiskovej situácie, menilo sa aj počasie. Vonku začalo fúkať, koruny stromov sa nakláňali sem a tam, ťažké mraky sivej farby zakryli od západu oblohu.

Prichádza dážď!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?