Príbeh z ulice - úryvok II.

Autor: Ľuboš Zahradníček | 30.11.2011 o 23:51 | (upravené 7.4.2012 o 17:41) Karma článku: 2,13 | Prečítané:  267x

Úryvok z druhej kapitoly. Príbeh nemá nič spoločné s rovnomennou divadelnou hrou.

 

Bolo pol hodinu pred polnocou, všade panovalo strašidelné ticho. Prechádzali sme cez koľajnice pri nákladnej stanici. Neďaleko pod nakladacím ostrovčekom z betónových kvádrov, akých tu bolo stovky a stovky metrov, sme mali úkryt. Museli sme byť obozretný. Cez spleť koľajníc aj takto neskoro večer chodili vlaky. Bola to veľká železničná križovatka. Cítil som únavu a hlad, deň bol náročný. Mohli by sme niečo zjesť.

V igelitovej taške, ktorú som kŕčovito držal v pravej ruke, akoby mi ju chcel niekto vziať, som mal kúsok chleba a salámu. V tichu, ktoré vládlo všade na vôkol jej šušťanie pôsobilo ako siréna. Chvíľu som aj mal obavu, či nás to neprezradí.

Potom som sa zastavil. Vôbec som v tej tme netušil či ideme správne. Iba približný smer. Vždy za posledných pár týždňov som sa v tomto spoliehal na Ivana. Rozhliadol som sa. Už v tom okamihu som mal neurčitý pocit, že niečo tu nehrá. Niečo tu nie je v poriadku. Mal som zvláštny pocit z Ivana, z okolia akýsi šiesty zmysel mi hovoril, že ...

... je to pasca!

V šere, ktoré tam zanechávali lampy osvetľujúce samotnú nákladnú stanicu opodiaľ, sa v diaľke asi dvadsať metrov mihli dva tiene. Energicky preskočili akúsi prekážku a utekali smerom k nám. Ivan bol asi polovicu kroku predo mnou a tiež sa zastavil.

- Čo to je? – opýtal som sa prekvapene a ustúpil. Chrbtom mi prešla vlna mrazu. Obzrel som sa okolo seba, aby som rýchlo zhodnotil situáciu. Rozhodol som sa utiecť. No kým som stihol vziať nohy na plecia, dostal som nečakane päsťou do tváre. Ivan sa znenazdajky otočil a ľavačkou mi vrazil takú, až mi hlava odletela dozadu a ja som na moment uvidel hviezdičky.

„Kriste, čo robí ten somár?“ prebehlo mi mysľou, no vzápätí som si uvedomil, že som sa nechal nachytať. Stratil som rovnováhu, potkol sa o koľajnicu a zviezol sa na zem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?